Női floorball OB: Tigger Eger – Szolnok Cannibals FK 12-5

A rájátszás utolsó előtti fordulójában, a Szolnokkal szembeni győzelem ellenére nem sikerült megvédenie bajnoki címét az egri női floorball csapatnak, mivel a rivális Phoenix nyert idegenben. Az egriek a májusi kupadöntőn vigasztalódhatnak, ahol ismét a Szolnoki Kannibálok lesznek az ellenfelek.

Könnyű mérkőzésen hozta a kötelezőt a Tigger Eger női floorball csapata. A vendég Szolnok Cannibalsnak csak egy mezőnyjátékos cseréjük volt. A felsőház csapatai közül eddig ők nyújtották a leggyengébb teljesítményt. Az első harmadban az egriek gyorsan megszerezték a vezetést. 5-0 után, kontrából jött az első szolnoki gól, majd szabadütés után Balázs Szilvia is betalált. A harmad végén még Csutorás lőtt egy gólt. A második 20 perc Vladár Veronika ritkán látható góljával, úgynevezett zorrózással kezdődött, itt a levegőbe felvéve, onnan húzta be Farkas kapujába a labdát. 12-5-re nyert a tavalyi bajnok Eger. Közben az utolsó, Phoenix elleni mérkőzés eredményétől függetlenül már eldőlt a bajnoki cím sorsa, ugyanis Komáromban 6-4-re nyert a Phoenix, így behozhatatlan előnyre tettek szert a fővárosiak. A bajnokságban idén második helyen végzett a Tigger Eger. Hátra van még viszont a kupadöntő, ahol ismét a Szolnok lesz az ellenfél. Ez a mérkőzés Budapesten lesz, május 12-én. Az utolsó bajnoki pedig a már bajnok Phoenix ellen, április 22-re van kiírva.

Salming Női Floorball OB, Rájátszás, 4. forduló. 2012. április 14.