Döntős a ZF-Eger férfi csapata!

A keddi, 14-11-es idegenbeli siker után hazai pályán is győzött 10-9-re a ZF-Eger férfi vízilabda csapata a Szeged ellen, így ismét bajnoki döntőt játszik Gerendás György és Tóth Kálmán együttese. A két győzelemig tartó finálét április 22. és 28. között játsszák a csapatok. Az ellenfél a Honvéd-Vasas párharc győztese lesz.

A két nyert mérkőzésig tartó elődöntő első találkozóján, Szegeden 14-11-re nyert az Eger. A csütörtöki második mérkőzés ott folytatódott, ahol az első befejeződött: Biros kétszer lefordult 2-0, majd előnyből Graham vette be Baksa kapuját – 3-0 au első negyed után. Ebben egyébként Szécsi bravúrjai is vaskosan benne voltak. Viszont a Szeged tartását mutatja, hogy a második negyed már 5-5-tel zárult, miközben szebbnél szebb gólokat lőttek a csapatok. Molnár Tamás pöcizése Hegedüs passza után, vagy éppen Hosnyánszky távoli csavarja a semleges nézők tetszését is biztos elnyerte. Félidő után hol itt, hol ott volt az előny. 9-9 után Somogyi és Kayes révén két kapufát is lőtt a Szeged, ellenben három perccel a vége előtt Varga II Zsolt szabaddobás-góljával az Egernél volt az előny. Hajtott ment előre az egyenlítésért a Tisza-parti alakulat, de Szécsi mindent hárított. 19 másodperccel a vége előtt, emberelőnyben még Kayes ziccerét is megfogta. 10-9-re nyert az Eger, így ismét bejutott a bajnoki döntőbe.
Az Egri Vízilabda Klub mindkét felnőtt együttese – a férfiak és a nők is – bajnoki döntőben szerepelnek idén. A férfiak a két győzelemig tartó finálét április 22. és 28. között játsszák. Az ellenfél a Honvéd-Vasas párharc győztese lesz.

Férfi vízilabda OB I., Elődöntő, 2. mérkőzés. 2012. április 12.
ZF-Eger – A-Híd Szeged Beton VE 10-9 (3-0, 2-5, 3-2, 2-2)
Eger, Bitskey uszoda, 2500 néző. V.: ifj. Juhász György, Fekete Balázs dr.
Eger:Szécsi – Bátori, Hosnyánszky 2, Biros 2, Bundschuh 1, Graham 3, Varga II. Zs. 1. Cs.: Gerritse, Mezei, Binder, Kovács G. 1, Seman. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán.
Szeged: Baksa – Hegedüs, Kunac 1, Molnár T. 2, Somogyi, Kiss Cs. 1, Bálint. Cs.: Török B. 2, Lehmann, Turzai, Kayes 2, Juhász, Younger 1. Edző: dr. Vincze Balázs, Juhász György.
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 11/3.
Kipontozódott: Gerritse (27. p.)
Sárga lap: dr. Vincze Balázs (25. p.)

Férfi vízilabda OB I., Elődöntő, 1. mérkőzés. 2012. április 10.
A-Híd Szeged Beton VE – ZF-Eger 11–14 (3–2, 3–4, 1–5, 4–3)
Szeged, 500 néző. V.: Németh András, Füzesi Zsolt.
Szeged: Baksa – Kiss Cs. 1 (1/0), Kunac, Molnár T. 2, Somogyi 2, Hegedüs 2, Bálint. Cs.: Török 2, Varga P., Younger, Turzai, Kayes 2, Juhász. Edző: dr. Vincze Balázs, Juhász György.
Eger: Szécsi – Hosnyánszky 1, Bundschuch 1, Graham 3, Varga II. Zs. 3, Biros 2, Bátori 1. Csere: Gerritse, Kovács G. 1, Mezei 1, Seman 1, Binder, Chilkó. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán.