Serdülő kötöttfogású birkózó OB

A birkózók kötöttfogású serdülő Országos Bajnokságán, hazai környezetben hét sportolóval képviseltette magát az Egri Vasas-Városi Sportiskola. Közülük Simor Bence jutott a legtovább, csak a döntőben kapott ki. Maruzs Roland és Varga Vilmos bronzérmes lett.

Az idei év utolsó országos birkózó bajnokágának Eger, a Kemény Ferenc Sportcsarnok adott otthont. A serdülő kötöttfogású OB-re az Egri Vasas-Városi Sportiskola fiataljai közül heten kvalifikálták magukat. Összesen 12 súlycsoportban küzdhettek a versenyzők. A legjobb teljesítményt a 69 kg-os Simor Bence nyújtotta, aki a döntőig minden ellenfelét legyőzte.
A döntőben viszont kikapott az angyalföldi Gelencsér Barnabástól, így egy újabb ezüstéremmel gazdagodott. Az 50 kg-osoknál Maruzs Roland, míg a 35 kg-osoknál Varga Vilmos bronzérmes lett. A 85 kg-osoknál Lakatos Róbert az ötödik helyen végzett.