Férfi OB I/B: EKF – Újpest VUSE 9-10

Elveszítette veretlenségét a férfi vízilabda OB I/B-ben szereplő EKF-EgerFood-Imola. A hétvégi rangadón az Újpest a Bitskey uszodában nyert egy góllal az egri főiskolások ellen. Az EKF jelenleg a harmadik.

Az OB I/B-s bajnokság 5. fordulójában a második egri főiskolások a harmadik Újpestet fogadták a hétvégén. Ez az Újpest nem az OB I-ből kieső Újpesti TE, hanem az OB II-ből feljutó, utánpótlás játékosokra építő Újpesti Vízilabda Utánpótlás SE csapata volt, akik komoly tervekkel vágtak neki a bajnokságnak. Eddig egyedül a KSI-től kaptak ki, többi ellenfelüket kétszer is egy góllal verték. Egyszer, Molnár emberelőnyből szerzett góljával vezetett az EKF, utána végig a házigazdáknak kellett az eredmény után menniük. Hazai oldalon center játék nem volt, míg az újpestiek nem egy góljukat így lőtték. Az átlövések ritkán sikerültek, emberelőnyből is sok helyzet kimaradt. 10-9-re nyert az Újpest.
A két csapat így helyet cserélt a táblázaton: második az Újpest, harmadik az EKF. Szombaton újabb rangadó következik a jelenleg negyedik Cegléd ellen, idegenben.

Férfi vízilabda OB I/B, B-csoport, 5. forduló. 2011. október 22.
Eger, Bitskey uszoda, 100 néző. V.: Füzesi Zsolt, Vojvoda István
EKF-EgerFood-Imola – Újpest VUSE 9-10 (2-4, 4-2, 1-1, 2-3)
EKF: Mikuska – Kovács Cs. T., Molnár 3 (1/1), Muth, Keresztes 1, Petrovai 2, Baróthy. Cserék: Cseh T. 1, Farkas, Jakab Damján, Fábián, Lőrincz 2 (1/1), Pál. Edzők: Tóth Péter, Herman István.
Újpest: Csongár – Gyárfás 3, Dobay P., Holló 3 (1/1), Dobay G. 1, Vrecic 1, Nagy K. 2. Cserék: Ocsovay, Kovács Bence, Kovács Balázs, Szedmák, Kerschbaum. Edzők: Besenyei Attila, Kis István.

Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 10/2.
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Sárga lap: Besenyei Attila (22.)
Piros lap: Besenyei Attila (27.)