Lisztre hangol a világ

Szombaton emlékezünk Liszt Ferenc születésének kétszázadik évfordulójára. Ez alkalomból a világ 12 koncerttermében lesz hallható a zeneszerző fő műve, a Krisztus-oratórium. Városunkban a Bazilika lesz a megemlékezés helyszíne.

Párizstól Egerig Liszt-dallamokkal telnek meg a templomok és koncerttermek. Október 22-én emlékezünk ugyanis a világhírű zeneszerző születésének kétszázadik évfordulójára.
A nemzetközi World Liszt Day keretében, szerte a világon Liszt egyik legjelentősebb művének, a Krisztus oratóriumnak előadásával tisztelegnek a zeneszerző emléke előtt, ezen a napon. A kezdeményezéshez városunk is csatlakozott.
A Krisztus oratórium mellett több Liszt remekmű is hallható lesz a Bazilikában.
Számos hazai színházban, étteremben és szórakozóhelyen is Liszt alkotások csendülnek fel, október 22-én.