Kegyeleti Hálastaféta

Az aradi vértanúk emlékre Kegyeleti Hálastafétát szervezett a város Középfokú Diák Sport Bizottsága. A lányoknál a Szilágyi, míg a fiúknál a Wigner váltója nyerte a futóversenyt.

Nem új keletű ez a sportrendezvény, bár idén változtattak a pontos helyszínen, így sokkal átláthatóbb, de egyúttal izgalmasabb is lett a verseny. Az egri középiskolák 10 fős futóváltói versengtek egymással – 1848 méteren – így tisztelegve az aradi vértanúk előtt. A távot az Érsekkerti szökőkút és a kert Klapka György úti kijárata között jelölték ki. A lányoknál öt középiskola csapata indult, közülük a Szilágyi lett az első. Problémák csak a váltással voltak.
A fiúknál kilenc csapat volt egyszerre a pályán. A lendület miatt sokan – főleg a váltásnál – el is estek. A befutónál is így történt. A Gárdonyi élen álló utolsó embere a cél előtt két méterrel esett el, így a Wigner lett az első. A Gárdonyi a váltóbotot nem hozta be a célba, ezért őket kizárták.
Az eredményhirdetésen a győztesek kupát kaptak, a helyezettek pedig oklevelet.