Ötödször is bajnok a Vastigris

Egerben két kispályás labdarúgó bajnokság működik. Az Egri Honvéd 2005-ben indította versenysorozatát. Az idei kiírást – sorrendben ötödször – a Vastigris együttese nyerte.

Az Egri Honvéd által szervezett kispályás bajnokság mérkőzéseit a Bem téren, a volt Katkó, a mostani Kossuth Zsuzsa Szakközépiskola pályáin játsszák. Itt még a régi rendszer szerint, a naptári évnek megfelelően zajlik a bajnokság. 18 csapat nevezett az idei, hetedik bajnokságra, de menet közben egy visszalépett. Az alapszakaszban egy kört játszottak a csapatok, majd kettévált a mezőny: az első nyolc a felsőházban, a többiek pedig az alsóházban folytatták. Az elmúlt négy év győztese, a Vastigris már a záróforduló előtt bebiztosította újabb bajnoki címét. Az utolsó játéknapra csak az ezüst- és a bronzérem sorsa volt még kérdéses. A Napló 88 Bt és a Laerta egyaránt 48 pontot gyűjtött. A Laertának a biztos második helyhez le kellett győznie a már bajnok Vastigrist. A második félidő elejére eldőlt a meccs. Jakab Zsolt két góljával, illetve a Malacsik-testvérek találataival már 4-0 volt a Laertának. A rangadót 6-2-re a kékmezes Laerta nyerte. A vereség ellenére pezsgőzhetett a Vastigris, de a Laerta is örülhetett, mert hiába nyert a Napló 3-1-re, az egymás elleni jobb eredménynek köszönhetően a Laerta lett az ezüstérmes, a Napló pedig a harmadik.
Az utolsó forduló után egyből megtartották a díjkiosztót, amelyen gazdára talált a legjobb mezőnyjátékos, kapus, illetve a gólkirályi cím is. A sportszerűségi versenyt az Egri Honvéd nyerte, a legjobb játékvezető Birincsik József lett.