Bajnokok Tornája 2011

A városi kispályás labdarúgó bajnokság évek óta a különböző osztályok bajnokainak versengésével, a Bajnokok Tornájával zárul. Idén – az elmúlt évi sikert megismételve – az Imola Bau együttese veretlenül nyerte a tornát.

56 csapat, 6-700 rendszeresen sportoló ember – ez áll az Egri Kispályás Labdarúgó Egyesület által szervezett városi kispályás labdarúgó bajnokság mögött. A szezont most is a bajnokok tornájával zárták. A három felnőtt és az öregfiúk két osztályának legjobbjai az Olajbányász pályán mérkőztek meg egymással a lényegében Bajnokok bajnoka címért. A körmérkőzéses torna az utolsó meccsen dőlt el, amelyen az addigi két veretlen csapat, a tavalyi győztes, az I. osztály bajnoka, vagyis az Imola Bau és az Öregfiúk I. osztály bajnoka, a tavaly előtti győztes, Eger Kapu csapott össze. A találkozót – és a bajnokok bajnoka címet – Szabó László második félidőben lőtt góljával az Imola nyerte. Az ezüstérmes Eger Kapu mögött a Platina lett a harmadik, a Police 107 a negyedik és a Torpedó az ötödik.
A tornát követően a 2010/11-es bajnoki szezon öt osztályának dobogósai is itt kapák meg az érmeket.

Eger, Olajbányász pálya. 2011. június 19.
1. Imola Bau Kft. (I.o. – hetedszer nyerte a tornát)
2. Eger Kapu (Ö. I.o.)
3. Platina FC 96 (II.o.)
4. Police 107 (Ö. II.o.)
5. Torpedó (III.o.)

Legjobb mezőnyjátékos: Szamosi Szabolcs (Eger Kapu)
Legjobb kapus: Molnár Róbert (Imola Bau Kft.)
Gólkirály: Tóth Gergely (Platina FC 96)

Eredmények:
Torpedó – Imola Bau Kft. 3–5, Police 107 – Platina FC 96 0–8, Eger Kapu – Torpedó 5–1, Platina FC 96 – Imola Bau Kft. 2–5, Police 107 – Eger Kapu 1–3, Torpedó – Platina FC 96 2–5, Imola Bau Kft. – Police 107 3–0, Eger Kapu – Platina FC 96 1–0, Police 107 – Torpedó 2–0, Eger Kapu – Imola Bau Kft. 0–1