Aktív állampolgárok

Wales-i delegáció érkezett Egerbe, hogy az önkéntes szervezetekkel ismerkedjenek, az itt szerzett tapasztalataikat pedig saját közösségükben hasznosítani tudják. A walesiek az Aktív állampolgárok program keretében érkeztek városunkba.

A British Council, az Egyesült Királyság nemzetközi kulturális és oktatási intézete által szervezett csereprogram keretében, hat tagú walesi delegáció érkezett Egerbe. Az Aktív Állampolgárok program résztvevői pénteken érkeztek és hat napot töltenek városunkban. Szombaton részt vettek a patak takarításon, vasárnap túráztak Szarvaskőn majd bekapcsolódtak a Banya-Tanya programba Bátorban, hétfőn pedig az egri börtönnel és annak programjaival ismerkedtek.
A Börtön a városért programot Juhász Attila, a börtön parancsnoka mutatta be a walesieknek, majd egy interaktív séta során ismerkedtek az épülettel és a hazai börtönrendszerrel. A látogatás után egy rendhagyó tanórán, kedden pedig egy angol nyelvű könyvtártúrán vettek részt a delegáció tagjai.
Heves megyéből az Aktív Állampolgárok csereprogram keretében, június elsején nyolc fő utazhat Walesbe.