Asztalitenisz TOP12 – az egri Fülöp Szilvia az ötödik

Az ifjúsági asztalitenisz TOP12 bajnokságban a fiúknál Lakatos Tamás megvédte tavalyi elsőségét, ezzel szemben a lányoknál a második helyen kiemelt Nagyváradi Mercédesz lett az első. Az Egri ÁFÉSZ sportolója, Fülöp Szilvia hét mérkőzést megnyerve az előkelő ötödik helyen zárt az egri Szilágyi Gimnáziumban rendezett versengésen.

Az ifjúsági TOP12 versenynek ezúttal Eger, a Szilágyi Gimnázium tornaterme adott otthont. Mivel a fiúknál és a lányoknál is mindenki játszott mindenkivel, ezért a két nap alatt összesen 132 mérkőzést játszottak a ranglista pontok alapján meghívott versenyzők. Fülöp Szilvia, az Egri ÁFÉSZ nyolcadik helyen rangsorolt sportolója első nap hét mérkőzésből hármat megnyert, ebből két esetben magasabban jegyzett ellenfelet sikerült legyőznie. Hétfőn a sorozatterhelés ellenére még jobban teljesített: mind a négy hátralevő mérkőzését megnyerte, így hét győzelemmel zárt. Ezzel az eredménnyel az előkelő ötödik helyen fejezte be a versenyt, amivel 40 ranglista pont is járt. Szilvinek nem sok ideje marad a pihenésre, mivel hétfőn bejelentették, hogy tagja lesz a magyar ifjúsági válogatottnak, ami az oroszországi Kazanyban, az Európa-bajnokságon szerepel. Előtte edzőtábor, illetve lengyel nemzetközi ifjúsági verseny szerepel még a nyári programban.
A fiúknál Lakatos Tamás(KSI SE), míg a lányoknál Nagyváradi Mercédesz (Postás SE) nyerte az ifjúsági TOP12 idei kiírását.