Férfi OB I.: ZF-Eger – Szeged Beton VE 11-7

A férfi vízilabda OB I. felsőházi rájátszásának harmadik fordulójában hazai pályán biztosította be döntős helyét a ZF-Eger együttese. A Szeged elleni 11-7-es siker után, három fordulóval a rájátszás vége előtt, még mindig veretlen Gerendás György és Tóth Kálmán együttese.

A Szeged az idei szezonban – a magyar kupa elődöntőt is beleértve – még egyszer sem nyert az Eger ellen. A hazaiak érthető módon ezt a sorozatot nem akarták éppen most, a döntőbe jutás küszöbén megszakítani. Mindkét csapat a – lehetőségekhez mérten – legjobb összeállításban kezdte a meccset.
Bár az első gólt a vendégek fiatal ausztrál tehetsége, Aaron Younger lőtte, ezt követően viszont Hosnyánszkyék gondoskodtak róla, hogy legyen miért örülniük a hazai drukkereknek. 6-2 után viszont a szerencsével sem álltak hadilábon a vendégek és a harmadik negyed végére ki is egyenlítettek. Az utolsó játékrészben Biros találataival gyorsan meglépett az Eger 9-6-ra, Szécsi megfogta Török büntetőjét, majd Hosnyánszky újabb góljával lényegében eldőlt a meccs. 11-7-re nyert az Eger, ezzel három fordulóval a vége előtt már döntős Gerendás György és Tóth Kálmán együttese.
A rájátszás megnyeréséhez már csak egy pont szükséges. A másik párban 9-5-re nyert a Vasas, így most ők vannak lépéselőnyben a másik két üldözővel szemben. A negyedik fordulóban, április 30-án idegenben, a Honvédnál szerepelnek az egriek.

Vodafone férfi OB I., rájátszás az 1-4. helyért, 3. forduló
ZF-Eger – Szeged Beton VE 11-7 (3-1, 1-1, 2-4, 5-1)
Eger, Bitskey uszoda, 1200 néző. 2011. április 24. V.: Németh A., Kun Gy.
Eger: Szécsi – Hegedüs, Hosnyánszky 3, Binder 1, Biros 4 (1/1), Graham 2, Varga II. Zs. 1. Cserék: Sántavy, Jakab Damján, Kovács G., Kotszidisz, Takács J., Bundschuh. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán.
Szeged: Baksa – Juhász 1, Younger 2 , Kayes 1, Török, Kiss Cs., dr. Molnár T. Cserék: Varga P., Vindisch, Busila (1/0), Komlósi 1, Somogyi 2. Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből:6/5, ill. 9/1.
Ötméteresből:1/1, ill. 1/0.
Sárga lap: Gerendás György (24.)