1848 méteres emlékfutás

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc emlékére rendezett emlékfutáson 651 egri középiskolás vett részt az Érsekkertben. A lányoknál és a fiúknál is szilágyis elsőség született. Az iskolák versenyét a kereskedelmi nyerte 171 résztvevővel.

Tavaly hóesés, idén zuhogó eső fogadta az 1848 méteres emlékfutás indulóit, ennek ellenére új részvételi csúcsot jegyezhettünk fel: 13 egri iskolából 651 diákot regisztráltak a szervezők. A Városi Diáktanács kilenc évvel ezelőtt hirdette meg először ezt a versenyt, ami a testnevelő tanároknak köszönhetően egyre nagyobb tömegeket mozgat meg. A fiúkat és a lányokat – szokás szerint – külön indították.
A sportos alapokkal rendelkezők most is előnyben voltak a többiekkel szemben. A fiúknál a labdarúgó Molnár Ádám a tavaly előtti harmadik hely és a tavalyi győzelem után most sem talált legyőzőre. A cél előtt a már védjegyének tekinthető hátrafutás is belefért.
A lányoknál a korábban tájfutó, ma már judózó Nedeczey Mira lett a győztes.
A díjakat Rázsi Botond alpolgármester adta át. A két győztes az érmek mellett még egy-egy tortát is átvehetett. A 13 egri iskola közül a kereskedelmiből jöttek a legtöbben, 171-en, amiért szintén egy torta járt.