Férfi kézilabda NB II: Eger-Eszterházy SzSE – Gödöllő 35-25

A férfi kézilabda NB II alapszakaszának utolsó három fordulójában három rangadót játszik az Eger-Eszterházy együttese. Ebből az elsőt, a Gödöllő ellen tíz góllal nyerték az egriek, akik jelenleg a csoport második helyén állnak. A hétvégén a Füzesabony következik idegenben.

A bajnokság alapszakaszából erre az évre már csak négy mérkőzés maradt. Az egriek az elsőt négy góllal veszítették el Salgótarjánban. A maradék három mind rangadó, ebből az első a pontszámban azonos eredményt produkáló Gödöllő ellen volt hazai pályán az elmúlt hétvégén. Iványi Bálint csapatból ezúttal Benei, Lakatos, Tamás Tamás és Szűcs Dávid maradt ki. Az új igazolások közül a rutinos Rosta István és Pinczés János kapott bizalmat. 5-5 után dupla kiállítást kapott az Eger, ekkor elhúztak három góllal a vendégek. A következő hat percben lenullázta az ellenfelet a hazai csapat. Három gólos hátrányból háromgólos előny lett. A második félidőben még rátettek egy lapáttal Tamás Ádámék. Rosta remek indításokkal vetette észre magát, Pinczés a végén lőtt három gólt, Tamás Ádám egy félidőt játszva nyolc gólig jutott. Drízner és Guba hét találattal járult hozzá a 35-25-re megnyert meccshez. Ezzel a győzelemmel tartja második helyét az Eger. A hétvégén, vasárnap Füzesabony, majd egy hét múlva a listavezető Lajosmizse következik.
Két fordulóval az alapszakasz zárása előtt az már biztos, hogy a Keleti-csoportból az egrieken kívül a Lajosmizse, a Gödöllő és a Füzesabony a felsőházban folytatja. Az egyetlen kiadó helyre a Gyöngyös II. csapata és a Salgótarján pályázik.

Kézilabda NB II. Keleti-csoport, Alapszakasz, 16. forduló
Eger-Eszterházy SzSE – Gödöllői KC 35-25 (16-13)
Eger, dr. Kemény Ferenc Sportcsarnok, 500 néző. V.: Dohány József, Varga Zsolt
Eger: Rutka – Guba 7, Drizner 7, Fibecz 2, Makó 3 (1/0), Kovács F., Hevér 1. Cserék: Kállai (kapus), Tamás Á. 8, Rosta, Pinczés 3, Péter 4 (3/3), Zsákay. Edző: Iványi Bálint.
Gödöllő: Nemes – Bagó 1, Bátori, Domokos 6, Orbán 10 (2/2), Nagy K. 2, Markó. Cserék. Gerecs (kapus), Szőke, Korondi 3, Sebők 1, Kocsis, Kiss K., Széles 2. Edző: Bartos Gábor.
Kiállítás: 12 p., ill. 6 p.
Büntető: 4/3, ill. 2/2
Kiállítva: Zsákay (57. p)