Hepp Kupa-ezüst az EKF-nek

A kosárlabda Hepp-kupa döntőjében kilenc ponttal kapott ki az EKF-Eger-HÉSZ a Bonyhádtól, így ezüstérmesek lettek az egri főiskolások. A folytatásban, január közepén, de már a Magyar Kupa keretei között az A-csoport listavezetője, a Szolnoki Olaj látogat majd Egerbe.

A hajtással nem is volt baj a II. Hepp Ferenc kosárlabda emlékkupa döntőjében, amelyben a házigazda egri főiskolásoknak az NB I/B Nyugati csoportjának listavezetője, a tavaly szintén döntős Bonyhád volt az ellenfele. Az első negyed kiegyenlített játéka után a másodikban jobban pörögtek a vendégek. Nálunk nem volt igazi vezéregyéniség, míg a másik oldalon Lukácsék öt-hat pontos vezetést szereztek. A harmadik negyed elején képletesen szólva az öltözőben maradt az Eger, ami után állandósult a 10-11 pontos tolnai fölény. A vége előtt három perccel még egyenlítettek Mátéék, de többre már nem futotta erejükből. 76-67-re nyerte a Bonyhád a döntőt.
A kiírás szerint a két döntős a Magyar Kupa legjobb 16 csapata között folytatja az A-csoportos együttesekkel. A Bonyhád az utolsó Salgótarjánnal, míg az Eger a listavezető Szolnoki Olajjal találkozik a nyolcaddőben.