ZF-Eger: Debrecen igen, Szolnok nem

A férfi vízilabda OB I-ben dupla fordulót rendeztek a hétvégén. Pénteken az OB I-es újonc Debrecen gárdáját fogadta a ZF-Eger, majd szombaton a Szolnok következett idegenben. A hétvégi mérleg egy-egy győzelem és döntetlen.

Újabb történelmi meccs, ezúttal az OB I-es újonc Debrecen ellen, akik az Angyalföldi Sportiskolához hasonlóan idén mutatkoztak be legjobbak között. Gerendás György betegség miatt hiányzott, de Feltham és Kovács Gábor is kihagyta ezt a meccset. A jó hangulatról a két csapat szurkolótábora gondoskodott. Bár az első gólt a vendégek orosz idegenlégiósa, Alekszej Bugajcsuk lőtte, Hosnyánszkyék gyorsan fordítottak 4-1-re. A félidőben, többek között a korábban Egerben is szereplő Decker Attila jó védéseinek köszönhetően még 5-3 volt az állás sőt, az utolsó negyed elején Apanaszenko ejtésével feljött 7-5-re a hajdúsági csapat. Innen sikerült megnyugtató előnyt szerezni és nyerni 10-6-ra. A Debrecen derekasan helytállt, nálunk viszont még többször is akadozott a gépezet.
Másnap, Szolnokon aztán már homokszem is került ebbe a gépezetbe. 7-7-es döntetlen lett a végeredmény. Egyszer, a harmadik negyedben vezetett egy góllal az Eger, egyébként végig Biroséknak kellett az eredmény után futniuk. Szerdán 17 órától Euroliga csoportmeccsen lehet javítani hazai pályán a horvát JUG Dubrovnik ellen.
A 21 éven aluliaknak kiírt Komjádi-kupában már a legjobb 4 között az Eger. Hét közben mindkét Vasas elleni mérkőzést lejátszották a fiúk, akik kettős győzelemmel jutottak be az elődöntőbe.

Férfi OB I., Alapszakasz, 6. forduló. 2010. november 26.
Eger, Bitskey uszoda, 500 néző. V.: Petik András, Pásztor Antal
ZF-Eger – Debrecen Fujitsu 10-6 (4-2, 1-1, 2-1, 3-2)
Eger: Szécsi – Hegedüs 1, Hosnyánszky 4 (2/2), Binder 1, Biros 1 (1/0), Graham 1, Kis G. Cserék: Varga II. Zs. 2 (1/1), Bundschuh, Sántavy, Kotszidisz, Petrovai, Takács. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán.
Debrecen: Decker A. – Halek 1, Simon, Zufal, Bugajcsuk 3, Apanaszenko 1, Dunca 1. Cserék: Kárteszi, Szöllősi, Kelemen. Edző: Gyöngyösi András.
Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 4/2.
Ötméteresből: 4/3, ill. 0.
Kipontozódott: Simon (27. p.)
Kiállítva – cserével végleg: Graham (13. p.), Halek (13. p.)

Férfi OB I., Alapszakasz, 7. forduló. 2010. november 27.