Férfi vízilabda OB I/B: EKF – Ybl 11-8, Egri Vízmű – Szegedi VPS 9-9

A férfi vízilabda OB I/B-ben már az alapszakasz harmadik fordulójának mérkőzéseit játszották a hétvégén. A két egri csapat közül a Főiskola csoportbeli legnagyobb riválisát, a budapesti Ybl-t győzte le három góllal. Az Egri Vízmű első pontját szerezte a Szegedi Vízipóló Suli ellen.

A hazai másodvonalnak számító OB I/B-ben idén is két csapatunk, a tavaly ötödik Eszterházy Károly Főiskola és a 12. Egri Vízmű szerepel. A Főiskola az alapszakaszban a Zöld-csoportban, míg a Vízmű a Fehérben szerepel. A Főiskolások legnagyobb riválisukat, a tavalyi negyedik Ybl-t fogadták a hétvégén. Bár az első gólt a vendégek szerezték, utána Keresztesék átvették a vezetést. Többnyire 2-3 gólos egri előnyt jegyezhettünk fel. Az utolsó negyedben 10-6 után mégis izgalmas lett a hajrá. 10-8-nál a vendégeknél harmadik kiállítása után Nagy Sándor ismét bejött, ezért büntetőt ítéltek az egriek javára, amit Kovács Gergő bedobott, beállítva a 11-8-as végeredményt.
0:32 Hárommal – sikerült. 0:40 Molnár Attila EKF-EgerFood-Imola
1:45 Múlt héten – három pont. 1:59 Tóth Péter edző, EKF-EgerFood-Imoa
Az új igazolások közül Keresztes Ferenc két gólt szerzett, a kapus Mikuska több jó védéssel járult hozzá a sikerhez, Farkas Péter félpályáról lőtt gólt. Szombaton a jelenlegi második Ceglédhez utaznak Molnárék. A Fehér-csoportban érdekelt Egri Vízmű ezzel szemben első pontját szerezte a bajnokságban. Denkék 9-9-es döntetlent játszottak a Szegedi Vízipóló Sulival.