Kézilabda NB II: Eger-Eszterházy SzSE – Vecsés SE 34-25

Két forduló után az egriek vezetik a férfi kézilabda NB II Keleti-csoportjának küzdelmeit. Iványi Bálint együttese az Albertirsa után a hétvégén a Vecsést győzte le kilenc góllal.

Nehezen indult be a gólgyártás. Az első találatra 5 percet kellett várni, ekkor a vendégek részéről Matuz volt eredményes büntetőből. Negyedórán át futott az eredmény után a házigazda együttes, akik közül ekkor csak a friss igazolás Drizner Péter és a visszatérő Guba Tamás lőtte a gólokat. 6-6 és a kezdeti hullámvölgy után magasabb sebességi fokozatba kapcsolt az egri együttes. A vecsésiek 10 percig képtelenek voltak bevenni Kállai kapuját, miközben elől hetet lőttek Lakatosék. Az első félidőben Rutka büntetőt fogott, bent is maradt a folytatásra. Tamás Ádám átlövéseivel nem tudtak mit kezdeni a vendégvédők – 18-10-zes egri vezetéssel fordultak a félidőben a csapatok. A második félidőben – kisebb megingástól eltekintve – végig az Eger uralta a játékot, nem egy szépségdíjas gólt lőttek Szűcs Miklósék. Jóval több kiállítást ítéltek az egrieknél, mégsem tudott faragni a hátrányból a Vecsés. 34-25-re nyertek Hevérék.
Két forduló után már csak az Eger százszázalékos. Szombaton 16 órától megyei rangadót játszanak az egriek a jelenleg második Gyöngyös vendégeként.

Kézilabda NB II. Keleti-csoport, 2. forduló
Eger-Eszterházy SzSE – Vecsés SE 34-25 (18-10)
Eger, Eszterházy-csarnok, 200 néző. V.: Pusztai L., Takács J.
Eger: Kállai – Guba 4, Drizner 4 (1/1), Fibecz, Makó, Szűcs D. 5 (3/3), Hevér 2. Cserék: Rutka (kapus), Tamás Á. 8, Lakatos 5 (1/0), Zsákay, Terenyei Ákos, Péter 2, Szűcs M. 3. Edző: Iványi Bálint.
Vecsés: Tóth Z. – Tóth E. V. 1, Szabó G. 4, Turán 2, Matuz 1 (2/1), Kádár 7 (4/4), Nagy G. Cserék: Torma (kapus), Tarjányi 2, Becsei, Ciligeridis 1, Székely 3, Balogh 4. Edző: Kovács Mihály.
Kiállítás: 14 p., ill. 4 p.
Büntető: 5/4, ill. 6/5