Tenisz csb – ÉTK – Nyergesújfalu

A bajnoki kiírás szerint a hétvégén ismét dupla fordulót játszottak az Érsekkert Tenisz Klub versenyzői. Szombaton az esős idő miatt elmaradt a Balassagyarmat elleni bajnoki, vasárnap viszont nem volt akadálya a Nyergesújfalu elleni meccsnek.

A férfi III. osztályú tenisz csapatbajnokság őszi harmadik és negyedik fordulója nem hozott egri győzelmet. Szombaton az esőzés miatt elmaradt a Balassagyarmat egri fellépése. Ezt október 2-ra halasztották. Vasárnap a Nyergesújfalut fogadták Ráczék. A hat egyéni meccsből kettőt nyertek az egriek. Farkas Richárd és Rácz József döntő szettes meccsen verte ellenfelét és nem sok hiányzott, hogy Tóth József is ezt tegye, így 6-6 helyett 8-4-es nyergesújfalui vezetésről indult a három páros. Az egriek Nagy Máté és Barta Gábor távollétében is megpróbálkoztak a győzelem megszerzésével. A megszokott Tóth-Rácz kettős mellett Farkas ezúttal Kovács Zoltánnal, Pócsik Bence pedig a veterán Eisert Árpáddal az oldalán próbálta meg a pontszerzést. A győzelmek elmaradtak, itt már nem sikerült nyerni, így 17-4-re győzött a Komárom-Esztergom megyei együttes. A hétvégén újabb dupla forduló vár a fiúkra. Az ellenfelek a péceli Acélpartner és a fővárosi Építők lesznek.