Labdarúgó NB III: Egri FC – Balmazújváros 1-1

A labdarúgó NB III. második fordulójában, hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott az Eger a Balmazújváros ellen. Az egriek szereztek vezetést, a hajdúságiak a második félidő elején a hazai védők hibája után egyenlítettek.

A második fordulóban a Balmazújváros látogatott Egerbe, akiknek az első fordulóban 35 perc után félbeszakadt a Gyöngyös elleni mérkőzésük. Az egész meccsen jóval több helyzetük volt a hazaiaknak, mégis döntetlen lett a vége. Az egri próbálkozások a 12. percben gólt eredményeztek. Romhányi félpályáról ívelt a jobb oldalon felfutó Hamarnak, aki keresztbe ellőtte a kapu előtt a labdát, ami a hosszú oldalon érkező Debrecenit megelőzve Kotula lábáról vágódott be a rövid felsőbe. 1-0 az Egernek. Az újvárosi Barnának többször is akadt védenivalója az egri próbálkozások után. A másik oldalon Murákot kellett a 16-oson belül szerelni, illetve Szűcs László szabadrúgását fogta Illyés.
A második félidő elején, az 56. percben a csereként beállt Mizsák Richárd – a csatártárs Belényesi és a hazai védők közreműködésével – kiegyenlített. Ballal perdített el a kifutó Illyés mellett. A folytatásban hiába próbálkozott az Eger, csak a helyzetekig jutottak el a csatárok.
Az egriek az eddig megszerzett 4 ponttal a harmadik helyen állnak a listavezető Salgótarján és a második Putnok mögött. Szombaton 17 órától a jelenleg pont nélküli, utolsó helyen álló Rákosszentmihályhoz látogatnak Hamarék.