112. úszó OB – 1. nap

Az Egerben rendezett felnőtt úszó országos bajnokság első napjának legnagyobb összecsapását a 400 méteres férfi vegyes úszás hozta, amelyben az utolsó métereken jól hajrázó Kis Gergő 18 század másodperccel legyőzte a címvédő Cseh Lászlót. Az első napi kilenc döntőből négyet a Kőbánya SC versenyzői nyertek meg.

A világklasszis magyar úszók mellett a labdarúgó világbajnokságon már látott vuvuzelák is letették névjegyüket a Bitskey uszodában.
Az első napi döntők a férfi 200 méteres gyorsúszással indultak, amit Kőbánya SC versenyzője, Kozma Dominik nyert a szingapúri ifjúsági olimpiára készülő Bernek Péter előtt. A 200 méter női pillangón az esélyes Jakabos Zsuzsanna több mint egy másodperc előnnyel ütött a célba Dara Eszter előtt.
A 400 méteres női vegyes úszásban – Hosszú Katinka távollétében – új bajnokot avattak. A Kőbánya SC 14 esztendős versenyzője, György Réka első bajnoki címét szerezte a felnőttek között. A férfiaknál ugyanebben a versenyszámban csak 18 század másodperc döntött az ajkai Kis Gergő javára, aki az utolsó öt méteren hajrázta le a címvédő Cseh Lászlót.
Kis Gergő később 800 méter gyorson megszerezte idei második bajnoki címét. Cseh László 50 méter háton vigasztalódott. 50 mellen a sérülése után visszatérő Verrasztó Evelyn a második helyre szorult a Honvédos Kovács Krisztina mögött. A férfi 4×100-as váltót a Kozma-Makány-Bernek-Cseh összetételű kőbányaiak, míg a női 4×200-as gyorsváltót a Jövő SC Verrasztó-Joó-Szilágyi-Mutina négyese nyerte. Nem született országos csúcs az első napon.