Férfi OB I: ZF-Eger – Vasas 6-7, női OB I: ZF-Eger – Újpest VUSE 11-11

A férfi vízilabda bajnoki döntő harmadik mérkőzése után már a Vasasnál az előny. Szerdán 6-2-re, míg szombaton 7-6-ra verték az egrieket. A következő meccs szombaton lesz a Szőnyi úton. A női vízilabda OB I-ben már befejeződött a bajnokság, amiben az egriek – csakúgy, mint tavaly – a harmadik helyen zártak.

A Vasas három mérkőzés után visszavette a pályaelőnyt az Egertől. Szerdán a fővárosban 6-2-re nyertek Kis Gáborék, majd a szombati, egri pólós matiné végén is ők örülhettek. Az angyalföldi drukkerek és a csapat otthon érezhette magát a Bitskeyben, hiszen a második negyed elején már 4-0-ra is vezettek. Innen állt fel az egri csapat. Egyenlítettek, de a fordításra már nem volt erő. Varga Dénes ejtésére még Hárai válaszolt, de az újabb Varga Dénes-gól megpecsételte az egriek sorsát. 7-6-ra nyert a Vasas, így a negyedik, szombati meccset ők várhatják előnyből.
A női OB I már befejezte. Az utolsó fordulóban az újpestieket fogadták a Bitskey uszodában. A meccs nagy részében a hazaiak vezettek, de a végén – érthetetlen módon – kiengedett a csapat. 11-11 lett a vége, ami a bajnoki végeredményt már nem befolyásolta. A tavalyi évhez hasonlóan bronzérmes lett a női csapat. A díjátadót a férfi meccs előtt tartották.

Vodafone férfi vízilabda OB I, döntő, 3. mérkőzés

2010. május 15. Eger, Bitskey uszoda, 1800 néző.
ZF-Eger – TEVA-VasasPlaket 6-7 (0-3, 2-2, 3-1, 1-1)
Az Eger 1360. OB I-es mérkőzése, a 128. Eger-Vasas bajnoki találkozó
Vezette: ifj. Juhász György, Petik András.
Eger: Szécsi – Hegedüs, Feltham, Sántavy, Biros 1, Graham, Bárány 2. Cserék: Erdélyi, Kovács G., Varga II. Zs., Binder 1, Hárai 2, Bundschuh. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán.
Vasas: Nagy V. – Varga Dénes 2, Varga Dániel, Takács, Katonás 1, Hosnyánszky 1 (1/0), Kis G. 2, Cserék: Létay, Fülöp, Decker Á., Kovács R., Vörös 1, Hőna. Edző: Földi László.
Gól – emberelőnyből: 14/4, ill. 9/2.
Ötméteresből: 0, ill. 1/0
Kipontozódott: Bundschuh (19. p.), Takács (29. p.), Varga Dániel (32. p.)

2. találkozó:
2010. május 12. Budapest, Szőnyi út, 1000 néző
TEVA-VasasPlasket – ZF-Eger 6-2 (2-0, 0-0, 1-1, 3-1)
Vezette: Vojvoda István, Fekete György.
Vasas: Nagy V. – Katonás, Hosnyánszky 1, Varga Dániel (1/0), Varga Dénes 1, Kis G. 1, Takács. Cs.: Decker Á., Fülöp, Vörös, Kovács R. 1, Létay 2, Hőna. Edző: Földi László.
Eger: Szécsi – Hegedüs, Feltham 1, Sántavy, Biros, Graham, Bárány. Cserék: Valics (kapus), Erdélyi, Kovács G. 1, Varga II. Zs., Binder, Bundschuh, Hárai. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán.
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 9/1.
Ötméteresből: 1/0, ill. 0.
Kipontozódott: Sántavy (24. p.), Binder (25. p.), Bundcshuh (28. p.), Decker Á. (30. p.)
Kiállítva cserével – végleg: Katonás (7. p.), Graham (11. p.), Hosnyánszky (18. p.)

A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása 2-1 a Vasas javára.