Férfi vízilabda OB I: ZF-Eger – FTC 8-5

Sorozatban harmadszor játszhat bajnoki döntőt a ZF-Eger férfi OB I-es vízilabda csapata. Az ellenfél ismét a Vasas lesz. A döntő első mérkőzését szombaton, 18 órától rendezik az egri Bitskey uszodában.

A férfi vízilabda OB I Eger – FTC elődöntőjének harmadik mérkőzésén a másfél héttel ezelőtt látott Egert láttuk viszont a medencében. Nyoma sem volt a kapkodásnak. Eredményes védekezés hátul, elől pedig mindig volt, aki túljárt a Fradi védelem, illetve Jászberényi eszén. Az első negyedben 3-0-ás Eger vezetés után Weszelovszky büntetőből lőtte a zöldek első gólját. A folytatásban – a harmadik negyed kisebb megingásától eltekintve – végig az egriek akarata érvényesült a medencében. Remekbe szabott gólokat lőttünk, míg a Fradisták szenvedtek az egri kapu előtt. 8-5-re nyert Gerendás György és Tóth Kálmán együttese, így sorrendben harmadszor jutottak be a bajnoki döntőbe.
A másik párban a Vasas kétszer három perces hosszabbítást és büntetőket követően nyerte a Szeged elleni utolsó meccset, vagyis ők is három meccs után, 10-4-es összesítéssel jutottak be a döntőbe. A három nyert mérkőzésig tartó finálé első találkozója Egerben lesz, szombaton 18 órától.

Vodafone férfi vízilabda OB I, elődöntők, 3. mérkőzések

2010. május 5. Eger, Bitskey uszoda, 1000 néző.
ZF-Eger – FTC Fisher Klíma 8-5 (3-1, 2-1, 1-1, 2-2)
Az Eger 1357. OB I-es mérkőzése, a 128. Eger-FTC bajnoki találkozó
Vezette: Székely Balázs, Bátori György.
Eger: Szécsi – Hegedüs, Feltham, Sántavy, Biros 2 (1/1), Graham 2, Bárány 1. Cserék: Erdélyi, Kovács G. 1, Varga II. Zs. 1, Binder, Hárai 1. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán.
FTC: Jászberényi – Weszelovszky 2 (1/1), Mátyás, Czigány, Babay, Balatoni 1, Máthé. Cserék: Tóth M. 2, Tóth B., Georgescu, Steinmetz B. Edző: Godova Gábor.
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 7/2.
Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.
Kiállítva – cserével végleg: Babay (30. p.)
Sárga lap: Godova Gábor (16. p.)
10-4-re az Eger nyerte ezt a párharcot és jutott a döntőbe.

2010. május 5. Budapest, Szőnyi út, 400 néző.
Vasas-Szeged 15-13 (3-3, 4-3, 2-3, 2-2; 1-1, 0-0; 3-1) – hosszabbítás után, ötméteresekkel
Vezette: Kiszelly Gábor, Marjay Zsolt
Vasas: Nagy V. – Decker 1, Katonás 1 (2/0), Hosnyánszky 3 (1/1), Varga Dániel (1/0), Varga Dénes 7 (1/1), Kis G. 1 (1/1). Cserék: Vörös, Kovács R. 1, Létay 1, Takács, Fülöp, Edző: Földi László
Szeged: Baksa – Török 3 (1/0), Lehmann, Vindisch 2 (1/0), Komlósi 1, Juhász Zs. 1 (1/1), Molnár T. 3 . Cserék: Somogyi 2, Ágner (1/0), Busila 1, Varga P., Kayes. Edző: Kásás Zoltán
Gól – emberelőnyből: 12/4, ill. 11/5
Ötméteresből: 1/3, ill. 1/0
Kipontozódott: Takács (33.p.), Komlósi (33. p.)
Kiállítva – cserével végleg: Molnár T. (38. p.)
Sárga lap: Kásás Zoltán (13. p.), Földi László (22. p.)