Előkészületi mérkőzés: Egri FC – Szécsény VSE 4-2

Az Egri FC NB III-as labdarúgó csapata előkészületi mérkőzésen 4-2-re nyert a Nógrád megyei I. osztály őszi listavezetője, a Szécsény ellen. Az eredmény ellenére a szakvezetés nem volt elégedett a teljesítménnyel.

Sorra játssza felkészülési mérkőzéseit az egri csapat. László István és Lengyel Lajos együttese szombaton, a műfüves pályán a Szécsényt fogadta. Ezen a napon zárult az átigazolási időszak is, így a meccset megtekintők már a tavasszal pályára lépő keretet láthatták. A kezdőben öten maradtak az őszi csapatból. Az érkezők mind NB I-es NB II-es rutinnal rendelkező játékosok. Ennek ellenére az első gólt a vendégek szerezték büntetőből. Hat perccel a félidő vége előtt az új igazolások közül Dávid Zoltán egyenlített, a kifutó Ficsur mellett perdített a hálóba, 1-1. A második félidőben az egrieknél először a csereként beállt Németh Tamás erőszakolt ki egy öngólt a nógrádiaktól, majd Romhányi és Kálmán mattolta a vendégek hátsó alakzatát. Az utolsó gólt a 90. percben a vendégek lőtték Bednár Patrik révén, így 4-2-re nyert az Eger.
Erre a hétre újabb két edzőmeccset terveznek a focisták: szerdán a Pétervására, míg szombaton a Vecsés ellen. Március 6-án indul a bajnoki szezon a Tura elleni hazai meccsel, amit az egriek szintén a műfüvön szeretnének lejátszani.

Előkészületi mérkőzés
Eger, Felsővárosi Sporttelep, műfüves pálya, 50 néző. 2010. február 20.
V.: Szigetvári Zsolt (Lendvai G., Rácz J.)
Egri FC – Szécsény VSE 4�-2 (1-1)
Eger: Illyés (Gömöri) – Gáspár, Káposzta, Bezzeg (Urbán-Szabó), Busai – Romhányi, Csatlós, Jeney, Kálmán – Bardi (Jeferson, Vona), Dávid (Németh Tamás). Szakmai igazgató: László István. Edző: Lengyel Lajos
Szécsény: Ficsur – Rutai, Németh Tibor, Pingiczer, Bencze (Végh F.) – Ágner, Bednár, Balogh, László (Varga L.) – Kelecsényi (Lehoczki), Galcsik (Varga G.). Edző: Mátyus Sándor
Gólszerzők: Dávid (39.), Pingiczer (öngól – 56.), Romhányi (77.), Kálmán (85.), ill. László (11-esből – 20.), Bednár (90.).

Az egriek eddigi előkészületi mérkőzései:

január 20.
Egri FC – Kazincbarcika SC (NB II.) 0-3 G.: Máthé 2, Fehér

január 23.
Egri FC – Heves (NB III.) 2-1 G.: Csatlós, Görbe (11-esből), ill. Molnár

január 27.
Egri FC – Videoton-Puskás Akadémia Felcsút U19 1-4 G.: Romhányi, ill. Nyilas 2, Elek B. (11-esből), Kőbányai R.

január 30-31.
XXIV. Imola-Hírlap-kupa: 6. hely

február 5.
Egri FC – Bőcs KSC (NB II.) 5-2 G.: Érsek M. 2, Németh T., Balogh B., Krutyenko, ill. Ondó, Czirba

február 10.
Egri FC – Besenyőtelek SC (megyei I.) 1-0 G.: Jeferson

február 13.
Egri FC – Bélapátfalva SKHE (megyei I.) 7-0 G.: Bezzeg 2, Németh T., Csatlós (11-esből), Busai, Kálmán, Érsek M.

február 16.
Diósgyőri VTK (NB I.) – Egri FC 2-2 G.: Brnovics 2, ill. Csatlós (11-esből), Kálmán

február 20.
Egri FC – Szécsény VSE (megyei I.) 4-2 G.: Dávid, Pingiczer (öngól), Romhányi, Kálmán, ill. László (11-esből), Bednár

Következik:
február 24., 17.30:
Egri FC – Pétervására SE
február 27., 12.00:
Egri FC – Vecsés FC

Változások a 2009/2010-es keretben
Érkeztek (10): Illyés Dániel (REAC), Gömöri Ottó (GYAK), Kálmán József (GYAK), Csatlós Csaba (GYAK), Bezzeg Tamás (Szolnoki MÁV FC), Bardi Gábor (Szolnoki MÁV FC), Jeferson Alex Dos Santos (Ózdi FC), Németh Tamás (Kazincbarcika SC), Urbán-Szabó Viktor (Kazincbarcika SC), Dávid Zoltán (Mezőkövesd SE)
Távoztak (12): Áncsán Attila (Hevesi LSC), Balogh Balázs (Hevesi LSC), Bartuska József (Hevesi LSC), Botló Ádám (Kazincbarcika), Siróczki Gergő (Bőcs KSC), Zsarnai Róbert (Bőcs KSC), Veréb Szabolcs (Hirm ASK, osztrák), Hompoth Balázs (Felsőtárkány), Szabó Gergely (Bükkábrány), Vígh Ferenc (Bükkábrány), Érsek Martin (Egerszalók), Mundi Viktor (Ausztria)
Maradtak (10): Busai Barna, Debreczeni Dávid, Gáspár Renátó, Jászberényi Dániel, Jeney Gyula, Káposzta Péter, Kocsis Gábor, Romhányi Tamás, Szűcs Ádám, Vona Árpád