Női röplabda NB I: Szabóker-Agria RC Eger – Nyíregyházi Főiskola 3-2

Újabb sikeres rangadón vannak túl az egri röplabdás lányok. A Nyíregyházi Főiskola elleni mérkőzést öt játszmában, több mint másfél óra játék után nyerte meg a hazai csapat.

Már-már a régi időket idézte az NB I-es Eger-Nyíregyházi Főiskola rangadó: hangos szurkolás mindkét tábortól, Natalija Akimova a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei csapat tagjaként tért vissza régi sikerei helyszínére és kezdésként egy 27 percig tartó, 34-32-re megnyert egri játszma jelentette a bemelegítést. A második játszma annyiban hasonlított az előzőhöz, hogy itt is többnyire a vendégek vezettek, de a végén megint az egriek örülhettek. A harmadik szettben elbízták magukat a lányok, aminek nyírségi győzelem lett a vége, mint ahogy a következőnek is. 2-2 után a rövidítésben ismét lehengerlő játékot láthattunk a hazaiaktól, akik 15-12-re nyerték a döntő játszmát.
A hazaiak egyik legjobbja a vírusos fertőzés miatt a héten több edzést kihagyó Tóth Eszter volt, aki 27 pontot szerzett ezen a meccsen.
A rossz nyitásfogadások ellenére mezőnyben mindig volt, aki tudott javítani, ami a hetedik győzelmét hozta a csapatnak. A hétvégén kettős forduló következik. Pénteken Veszprémben játszanak a lányok, míg vasárnap 14 órától a Kalocsát fogadják a Körcsarnokban.

Női röplabda NB I, Alapszakasz, 8. forduló
Eger, dr. Kemény Ferenc Sportcsarnok, 200 néző. Játékvezetők: Pőcze Attila, Vári Péter
Szabóker-Agria RC Eger – Nyíregyházi Főiskola SE 3-2 (32, 22, –15, –22, 12)
Eger: Kovács B. 3, Zacharné 9, Dancs 13, Imreh 11, Tóth E. 27, Petrás 17. Csere: Kovács A. 2, Kolman 1, Dobos E. 2. Edző: Juhászné Tóth Mária
Nyíregyháza: Akimova 5, Kovács Zs. 16, Szikszai 21, Sipos Z. 20, Lévai 12, Simon Sz. 7. Csere: Szalai (liberó), Petró 1, Roma 9. Edző: Kolozsi János, Nagy Attila